Кошик
71 відгук
Особливі умови роботи під час воєнного стану в Україні!Докладніше
вулиця Заводська, 4, Житомир, Україна
+380 (67) 410-93-96
+380 (67) 411-28-29
Інтернет-магазин будівельних матеріалів

Інструкція з монтажу формованого сайдингу Alta-Profil

Інструкція з монтажу формованого сайдингу Alta-Profil

ЕТАП 1

Прорахунок і підготовка матеріалів

В залежності від задачі необхідно розрахувати наступні позиції:

1. Обрешітка – металевий оцинкований п-подібний профіль UD40 – CD60;

2. Оцинковані металеві прямі підвіси 60/125 для обрешітки;

3. Саморізи та дюбелі, з розрахунку 4 саморіз на 400мм рейки;

4. Панелі формованого сайдингу;

5. Оздоблювальні планки – сарт-фінішна планка J-трім, куті, білявіконі планки;

6. Оцинковані саморізи з пресшайбою, з розрахунку 1 саморіз на 300мм панелі;

7. Утеплювач і відповідне кріплення для нього

ЕТАП 2

Підготовка поверхні та обрешітки

Формований сайдинг рекомендовано кріпити на обрешітку, яка виконує відразу кілька важливих функцій. Завдяки обрешітці фасад буде «дихати», це особливо важливо, якщо монтаж проводитися на сонячній стороні. Особливість матеріалу - температурне розширення, що при неправильному монтажі може стати причиною деформації панелей сайдинга. Для утеплення будівлі, між стіною і рейками обрешітки встановлюють теплоізоляційний матеріал. Завдяки чому зменшується теплопровідність всього будинку. Ще одна з функцій обрешітки – вирівняти стіни, це необхідна умова для якісного монтажу панелей будь-якого сайдингу.

Підготовчі роботи

Перед монтажем обрешітки з поверхні стіни демонтуються будь-які перешкоди – віконниці, водостічні труби, кріплення ліхтарів та інші змонтовані на поверхні пристосування. Демонтуються старі оздоблювальні матеріали. Каркас обрешітки необхідно монтувати за рівню і в одній площині, щоб уникнути небажаних прогинів сайдингу. Починати монтаж обрешітки варто з кутів будівлі, встановивши профіль на відстані 6 см від краю стіни до середини профіля. Якщо стіни будівлі не рівні, дана відстань відкладається від самої виступаючої точки, а подальший монтаж проводитися з допомогою будівельного рівня.

Кути обрешітки

З профіля вирізаємо деталь завдовжки 24см. Наносимо відмітки кожні 6см і робимо клиновидні надрізи. Після чого згинаємо по центру, така деталь кріпиться до рейки профіля і забезпечує точній монтаж кутів під 90о. Після установки кутів між ними варто натягти нитку, вона буде виконувати роль простого монтажного рівня, на котрий можна орієнтуватись при монтажі інших елементів обрешітки. Профілі обрешітки встановлюются вертикально від фундаменту будинку до стіни. Профілі кріпляться на металеві підвіси. Відстань між профілями робится з кроком від 30см до 40см.
На місцях стиковки замків сайдингу необхідно встановити додатковий профіль. Додатково встановлюється обрешітка навколо вікон, дверей і інших прорізів чі отворів. У місцях майбутнього кріплення світильників або інших зовнішніх об'єктів встановлюєтся додатковий профіль.

Монтаж оздоблювальних планок

Після того як була встановлена обрешітка, переходимо до монтажу оздоблювальних планок. Починати збірку оздоблювальної фурнітури варто з кутів. Зовнішній кут Тут можна встановити фактурноий кут відповідної колекції або планку

Зовнішній кут від сайдингу форми Корабельній брус, специфіка монтажу від цього не зміниться. Фактурний кут колекцій має низ і верх. Низ фактурного кута трохи менший, ніж верх. Дана особливість необхідна для з'єднання єднання двох кутових елементів один на одній. При необхідності вкоротити кут, його можна відрізати. Кріплення усіх елементів сайдингу і оздоблювальних планок виконується оцинкованими саморізами з прешайбою. Для кріплення фурнітури передбачені технологічні відчини, з розрахуку розширення матеріалу при сезонних температурних коливаннях. Саморізи кріплятся в середину технологічного отвору і не докручуються на 0,5 мм, для вільного переміщеня панелі.

Внутрішні кути

Змонтувати напрявляючі внутрішніх кутів можна двома способами за допомогою планок сайдингу форми Корабельний брус:

1. добірною планкою Внутрішній кут;

2. двома планоками J-профіля.

Після того як закріпили всі кути переходимо до встановлення обрамлення по периметру.

Рекомендуєтся використовувати комбінацію старт-фінішної планки розміщенної в J-профілі. Цей спосіб надасть додаткової міцності старту панелі. Оздоблення за допомогою старт-фінішної планки або J-профілем виконуєтся аналогічно.

J-профіль

J-профіль встановлюємо по рівню на фундамент чі відмостку. Відносно фактурного кута, J-профіль встановлюємо у стік, не потрібно заводити планку фаску кута. J-профіль кріпиться в технологічні відчини. З'єднання єднати два J-профілі просто - заводимо нову деталь у вже змонтовану на глибину 1,5-2см. Обрамлення з фактурного кута та профілів – виконує функцію контурної рамки для подальшого монтажу формованого сайдигу.

Установка оздоблювальних планок навколо віконних і дверних отворів

Залежно від глибини отвору і вигляду вікон виділяю 4 варіанти кріплення сайдинга навколо вікон:

1. Обшивка за допомогою планки лиштва або J-trіm - для вікна розташованого в рівень зі стіною будинку;

2. З використанням білявіконної (вузької або широкої) і фінішної планок - якщо вікна поглиблені на відстань від 12 до 22 см;

3. За допомогою зовнішніх кутів і J-профілью та невеликих шматочків панелей сайдинга - коли вікна втоплені на відстань більше 22 див. Однак, не дивлячись на обраний спосіб, спершу необхідно закріпити обрешітку навколо отворів на стіні, а в разі поглибленого вікна - і з внутрішньої частини відкосів в безпосередній близькості від скла. Оздоблення вікна розташованого в рівень зі стіною будинку Це найпростіший спосіб монтажу сайдингу навколо вікон. В такому випадку використовується планки лиштва або J-trіm. Зовні ці планки вже на змонтованому будинку відрізняються тільки шириною обрамлення вікон.

Обрамлення вікон з глибиною відкосу до 22 см

Цей спосіб підходить в тих випадках, коли вікна втоплені в стіну на невелику відстань. Зазвичай, навіть якщо вікна і знаходяться в рівень зі стіною, то після кріплення обрешітки, все одно опиняються поглибленими щодо верхнього краю направляючих. У таких випадках навколо віконних прорізів монтують вузьку або широку білявіконну планку, другий край якої вставляють у фінішну планку закріплену на профіль обрешітки змонтованийвсередині віконного відкосу в безпосередній близькості від скла. Правильний монтаж білявіконних планок вімагає також їх правильної підризки. На бокових білявіконних планках слід вирізати прямокутник на відкосах. На планках, що зверху та знизу, потрібно надрізати частину планки та відігнути. Утворені від надрізу куті - зрізати під кутом 45 гр.

Обрамлення вікон з глибиною відкосу більше 22 см

У цьому випадку пропонується встановити по периметру вікна j-trim, а по зовнішньому краю відкоса змонтувати планку зовнішній кут. В пазі між зовнішнім кутом та j-trim планкою вдіваємо вертикально нарізаний сайдинг. Вікна обрамляються з трьох сторін, а на нижній частині встановлюється відлив.

ЕТАП 4

Як тільки обрешітка буде готова, можна починати монтаж сайдингу. В першу чергу встановлюємо панелі з фасадної сторони будинку, з нижнього правого кута. Для початку монтажу необхідно обрізати панель з правого кута і закріпити її на обрешітці саморізами недокручучи 0,5 мм. Панель вставляємо в рамку фактурного кута і J-профілю. Панель в кут щільно заводити не потрібно, залишаємо невеликий зазор, аби деталь могла вільно рухатися. Перший ряд панелей встановлюємо за базовою лінією, якщо є потреба підрізаємо нижню частину панелі. Монтаж сайдингу відбуваєтся знизу вгору без натягу. Щоб спростити роботу натягніть нитку, вона буде виконувати роль монтажного рівня. Панелі шкірного ряду з'єднання єднуються між собою методом «Шип-в-Паз», тобто сичи однієї панелі вставляються в пазі попередньої. При цьому слід пам " ятати, що в місцях стиковки має бути встановлений додатковй профіль обрешітки.

Закріплення сайдингу до профілю виконується аналогічно монтажу фурнітури - у технологічні відчини з урахуванням температурного розширення. Саморіз вкручується у середину технологічного отвору і не до кінця.

Монтаж іншого і подальших рядів сайдингу виконуємо аналогічно першому - зрізаємо замок. Можна почати наступний ряд із зрізаного замку попередньої панелі - це забезпечить точній збіг замків і зменьшить кількість обрізків.

Залишок панелі попереднього ряду можна встановити в початок наступного рядка. Відрізаний шмат може не входити в пазі попереднього ряду, тому його відміряємо і відрізаємо на необхідну довжину. Завдяки цьому ви зекономете матеріал. Останній ряд панелей під карнизом монтується тільки після установки фінішної дощечки чи планки J-trim

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner